07/02/22

Історія Маяківської сільської бібліотеки-філії

Кожна бібліотека - це своєрідний місток між минулим і майбутнім, і наша не є винятком.
Відповідно до активів прийому та передачі бібліотеки, далекого 1952 року її двері завжди відкриті для читачів, хоча й пережила різні часи. Перша книгозбірня розміщувалася в невеличкій хаті-мазанці загальною площею, орієнтовно, 30 - 35 квадратних метрів. Першим бібліотекарем книгозбірні став Олександр Павлович Медведьов в період з 29 вересня 1952 року по квітень 1953 року. В різні роки та різний час (від кількох місяців до кількох років) бібліотекою керували Віра Миколаївна Вітченко (з 3 квітня 1953 року), Ніна Платонівна Зіненко (з 17 жовтня 1954 року), Олександра Василівна Мартиненко (з 4 квітня 1955 року), Микола Миколайович Верпета (з 26 червня 1955 року), Єфросинія Кулініч (з 30 серпня 1955 року), Григорій Дмитрович Комлач (з 25 жовтня 1958 року), Ганна Іванівна Степаненко (з 13 березня 1959 року), Микола Миколайович Верпета (з 25 лютого 1959), Надія Панасівна Гомон (з 20 вересня 1960 року).
1 червня 1961 року вперше з дипломом бібліотекаря до роботи стала Марія Анатоліївна Матвієнко. Людина з гарячим серцем, вона з перших днів стала душею бібліотеки, а бібліотека стала її Другою домівкою. Читачі, які відвідували бібліотеку, потрапляли в домашню атмосферу – можна було пограти в шахи чи шашки, поспілкуватися, посперечатися з приводу прочитаної книги. При бібліотеці діяли гуртки за інтересами.
Марію Анатоліївну можна було побачити на току чи фермах колгоспу, де вона проводила політінформації та лекції. Кожен сільський трудівник у вільну хвилину забігав до бібліотеки аби прочитати свіжу газету чи журнал.
З 9 вересня 1966 року тимчасово виконував обов’язки сільського бібліотекаря Євген Петрович Безуглий.
18 грудня 1966 року Марія Анатоліївна уже з прізвищем Овдієнко знову очолила сільську бібліотеку та до березня 1967 року вела активну роботу бібліотекаря та гуртувала молодь.
З 21 березня 1967 року по 20 червня 1967 року ( три місяця) в бібліотеці працювала Алла Григорівна Біла.
21 червня 1967 року, після декретної відпустки, знову до роботи стала Марія Анатоліївна Овдієнко. На той час бібліотека нараховувала 3790 примірників книг, а з 10 грудня 1969 року – 4493 книги.
З 16 грудня 1969 року тимчасово виконувала обов’язки бібліотекаря Ганна Василівна Іваненко.
25 червня 1970 року Марія Анатоліївна Овдієнко після декретної відпустки повернулася до книгозбірні та плідно виконувала свої обов’язки бібліотекаря до серпня 1972 року.
8 серпня 1972 року на посаду бібліотекаря, з відповідною освітою, була призначена Надія Іванівна Медвідь. Книжковий фонд налічував 6839 книг.
За роки роботи стала найдосвідченішим професіоналом своєї справи. Через її руки пройшли тисячі нових книг. Працюючи в бібліотеці Надія Іванівна і долю свою зустріла. 16 грудня 1972 року Надія Іванівна одружилася і після весілля стала носити прізвище Дмитренко.
В ході перевірки бібліотечного фонду у 1987 року загальний фонд становив 9606 книг.
Жінка, пропрацювавши 25 років, ніколи не сиділа склавши руки. Вона не просто популяризувала книгу, а й розкривала скарби бібліотечного фонду, брала участь у ху­дожній самодіяльності в сільському будинку культури, виховала чимало хороших читачів, справжніх патріотів рідного краю.
За час її роботи бібліотеку переводять в приміщення новозбудованого будинку культури де розмістився книжковий фонд, який знаходиться там і на даний час.
В серпні 1998 року на посаду бібліотекаря була призначена Алла Володимирівна Грицун, а в травні 2003 року бібліотеку очолила Олена Геннадіївна Дмитренко. Обидві мали гарний голос, брали участь у ху­дожній самодіяльності будинку культури, були ведучими тематичних ве­чорів в клубі та бібліотеці. За добру працю та талант неодноразово наго­роджувалися подяками і грамотами.
У вересні 2007 року до роботи стала бібліотекарка з освітою Ніна Миколаївна Коваль. Молодій та енергійній дівчині легко працювалось на такій відповідальній посаді. Адже бібліотекар – це людина, яка не тільки обслуговує читачів та надає необхідну інформацію, а ще вміє вислухати, порадити, організувати та провести безліч цікавих свят, вечорів та інших програм. Пропрацювавши в сільський книгозбірні 3 роки, перейшла працювати у Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку імені І.П.Котляревського.
З вересня 2010 року на посаду бібліотекаря призначили Ольгу Анатоліївну Нестеренко. Бібліотечний фонд нараховував 6771 книгу. Вона уміло і з наполегливістю продовжувала започатковану відлагоджену роботу в бібліотеці. Згідно планів бібліотека разом з Будинком культури організували масові заходи для жителів села. Це були і фольклорні свята, і бесіди, і години поезії, літературні вікторини та ін.
Майже, за 11 років роботи в бібліотеці про Ольгу Анатоліївну односельчани відгукуються позитивно. Завжди, як кажуть, у «вирі життя» новинок друкованого слова з яким вона йшла до школярів; організація виставок, участь у художній самодіяльності, обговорення книг.
З 18 січня 2022 року завідувачем сільської бібліотеки-філії призначено Тетяну Іванівну Власенко.
Сьогодні сільська бібліотека – це великий фонд різногалузевої літератури, який складає 5863 книги.
Змінюється життя, старіє і в той же час молодіє читацький загал. Люди пізнають за допомогою бібліотеки свою історію і коріння.
Пройдуть роки, будуть інші читачі, люди, які присвятять себе бібліотеці, але живе надія, що і вони вкладатимуть своє серце і душу, молодечий запал у нашу рідну бібліотеку, як вклали частинку себе ті, хто в ній працював і працює.

Немає коментарів:

Дописати коментар

27 січня - день пам'яті жертв голокосту

  #Голокост – одна з найбільших трагедій в історії людства, яка змушує замислитись над цінністю життя, свободи та миру. 27 січня світ вшанов...